Innowacje i ekologia

logo

INNOWACJE I EKOLOGIA

Wszystkie nasze produkty podlegają w 100% recyklingowi

Jeżeli po użyciu folia lub opakowanie trafi do żółtego pojemnika do selektywnej zbiórki odpadów, zostanie przetworzone i ponownie wykorzystane.

Nic się nie marnuje

Niemal 100% naszych odpadów produkcyjnych znajduje drugie życie i zostaje ponownie wykorzystanych na miejscu. Żaden odpad nie opuszcza naszej fabryki. Oprócz dbania o środowisko optymalizujemy koszty i procesy produkcyjne.

INNOWACYJNE MATERIAŁY BIO

Standardowe tworzywa sztuczne wytwarza się z ropy. Ta jak wiadomo, kiedyś się skończy.
Oferujemy folie i worki foliowe wykonane z materiałów bio, które wytwarzane są z roślin, Te w przeciwieństwie do ropy naftowej, można ponownie zasadzić. ​
Wybierając materiały bio dbasz o środowisko, ograniczasz emisję dwutlenku węgla do atmosfery i budujesz pozytywny wizerunek swojej firmy.

BIOPOCHODNY POLIETYLEN

Wytworzony jest z trzciny cukrowej. Pod kątem właściwości mechanicznych czy optycznych Materiał I'm GREEN nie różni się standardowego polietylenu. W 100% nadaje się do recyklingu. Różnica polega na tym, że powstał z roślin. Cały proces produkcyjny folii lub worków foliowych z tego surowca ma tak zwany ujemny bilans węglowy.Oznacza to, że w całym jego cyklu życia wytworzył więcej tlenu, niż dwutlenku węgla. Nie jest biodegradowalny.

MATERIAŁ BIODEGRADOWALNY I BIOKOMPOSTOWALNY

Worki foliowe i folię wytwarzamy z surowca, który powstał z kukurydzy lub skrobi ziemniaczanej(PLA). Jest to materiał, który przy pomocy mikroorganizmów zostaje całkowicie rozłożony, dzięki czemu nie zanieczyszcza środowiska. Po określonym czasie (przykładowo 6 miesiącach) zostaje po nim jedynie dwutlenek węgla i woda. Produkty wykonane z tego materiału mają certyfikaty OK Compost i OK Compost home.